Romantik Hediye Fikirleri Sevgililer Günü Sevgililer Günü İçin Sevgiliye İlginç Hediye

Kız Arkadaşa Alınabilecek Hediyeler

Kız Arkadaşa Alınabilecek Hediyeler

Kız arkadaşı alınabilecek hediyeler, erkek arkadaşlara alınacak hediyelerden daha fazladır. Hediye seçeneğinin fazla olması hediye seçme konusunda birçok zorluğu beraberinde getirir.

Kız arkadaşı alınabilecek hediyeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Parfüm
 • Aksesuar
 • İsminin yazılı olduğu kolye
 • Giyim eşyası
 • Kitap
 • Peluş oyuncak
 • Süs eşyası
 • İçerisinde güzel sözler olan peluş kalpli kutu

Günümüzde sayısız hediye seçeneğinin olması ile beraber kız arkadaşlar şanslı olur. Kız arkadaşa özel bir hediye olsun isteyenler genel olarak isimlerinin yazılı olduğu hediye alternatiflerine yönelir. Kız arkadaş ile olan ilişkinin uzunluğu da hediye almak konusunda farklılık aratabilir.

Kız Arkadaşa Hangi Sebepler İle Hediye Alınır?

Kız arkadaşa hediye seçilirken hediyenin neden alındığı önemli bir sorudur. Çünkü hediyeyi alış sebebi hangi hediyeler alınmalı konusunda yol gösterici olur.

Kız arkadaşa hediye alma sebepleri şunlardır;

 • Yılbaşı hediyesi
 • Doğum günü hediyesi
 • Sevgililer günü hediyesi
 • Yıl dönümü hediyesi
 • Teşekkür etme hediyesi
 • Özür dileme hediyesi
 • Sevindirmek amacıyla alınan hediye

Hediye konusunda kafa yormadan önce, kız arkadaşının herhangi bir önemli gün olup olmadığı kontrol edilmelidir. Doğum günü olan bir kız arkadaşa yılbaşı hediyesi alınamayacağını gibi, özür dilenecek hediye ile içinizden geldiği zaman alacağınız hediye aynı olmayacaktır.

Kız Arkadaşa Takı Alınır Mı?

Yakın arkadaşlıklarda kardeş olmak için herhangi bir kan bağına gerek yoktur. Bu nedenle günümüzde de popüler olan takı, yakın kız arkadaşlara en kolay alınabilecek hediyelerden biridir. Özellikle aradaki sevgi bağını gösteren pek çok ortak şey olabilir. Fakat son yıllarda da artış gösteren ve önemini yitirmeyecek olan aradaki bağın simgeleyecisi bileklikler olmuştur. Bileklik, yüzük ve kolye gibi her an gözünüzün görebileceği takılar, uzakta olsanız bile o kız arkadaşınızın aklına gelebilmeyi sağlar. Doğal taşların vücutta oluşturduğu etkilerin çok konuşulduğu bir dönemde doğal taş bileklikleri çok fazla tercih edilir. Doğal taş hediye etmek, kız arkadaşı açısından özel bir anlam taşımanın yanında iyi enerji vermesini istediğinizi ifade edebilir. Kız arkadaşınıza takı hediye ederken hazırladığınız hediye kutusunun içine farklı seçeneklerde ekleyerek şaşırtabilirsiniz. Kız arkadaşınıza takı almak için son günlerde oldukça popüler olan Zen Pırlanta’dan hediye seçebilirsiniz.

Kız Arkadaşa Özel Hediyeler Nelerdir?

Birbirini gerçekten seven insanlar için hediyenin ne olduğu çokta önemli değildir. Fakat bazı hediyeler vardır ki kişinin kendini gerçekten özel hissetmesini sağlar. Günümüzde de oldukça popüler olan kişiye özel hediyeler oldukça rağbet görür. Kız arkadaşın isminin yazılı olduğu hediyeler, kişiye özel olması sebebi ile daha çok tercih edilir.

Örneğin, kişinin isminin yazılı olduğu bir kupa ile içecek içmesi çok mutlu edici bir hediyedir. Kişi sürekli o kupayı kullanmak ister, çünkü sadece ona özeldir. Kişiye özel olarak soğuk havalarda hediye edilecek diğer bir öneride el ısıtıcısı olabilir. Kolye takmayı seven kız arkadaşlar için, baş harfinin olduğu kolyeler güzel bir öneridir.

Kız arkadaşlar genel olarak çikolataya hayır diyemez. Bu nedenle de özel bir kutu içerisine hazırlanacak farklı çikolata seçenekleri onları çok mutlu eder. Peluş oyuncakları seven kız arkadaşlar için, içinde notlar olan peluş ayı ya da diğer peluş seçenekleri tercih edilebilir. Kız arkadaşını isminin yazılı olduğu çikolatalar da, farklılık yapmak isteyenler açısından değişik olabilir.

Kitap okumayı çok seven arkadaşlar için farklı kitap türlerinin olduğu bir deste hazırlanabilir. Kitaplar kurdele ile süslenerek hediye edilebilir. Kanvas tablolar üzerine bastırılan fotoğraflar ile duvarında unutulmaz bir hediye bırakabilirsiniz. Gece başucunda yakması için üç boyutlu olan ve kız arkadaşın isminin yazılı olduğu bir led lamba da her gece sizi hatırlatabilir.

Aslında hediyeyi özel kılan, sizin kız arkadaşınıza ne kadar çok değer verdiğiniz ve ne derece bir farklılık yapmak istediğiniz ile ilgilidir. Yazı yazmayı seven arkadaşlarınız için isminin baskılı olduğu bir kalem tercih edilebilir. Özel bir hediye almadan önce nasıl bir his bırakmak istediğiniz ile ilgili kafa yormamız faydalı olabilir.

Kız Arkadaşa Seyahat Bileti Hediye Etme

Kız arkadaşa bir seyahat bileti hediye etmek, onun farklı deneyimler yaşanmasına ve sizi hiç unutmamasına vesile olur. Seyahat bileti kişinin bütçesine göre hediye edebileceği bir seçenektir. Bu nedenle gözünüzün korkmasına gerek yoktur. Bulunduğu şehirde de bir seyahat sunma şansınız olabilir.

Uzak şehre de seyahat bileti alsanız, istediğiniz yere de alsanız bunu bütçeniz eşliğinde yapacağınız için planlamak sizin elinizdedir. Kız arkadaşınız seyahat bileti ile müzeler, antik kentler veya görülmesi gereken yerler ile ilgili keşif yapabilir. Gerçekten unutulmaz hediyelerden biri olabilir.

Yeni yerler görmesinin yanında tekrar bir seyahat gerçekleştirme durumunda sizi anımsayıp mutlu olacaktır. Bir ortamda bulunurken, kız arkadaşınız konu ile ilgili bir paylaşım yapıldığı zaman sizin hediyeniz sayesinde yaşadıklarını anlatacaktır. Böylece böyle bir hediye fırsatı olduğu için sevinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir