Sevgililer Günü

Sevgililer Günü Masası Örnekleri

Sevgililer Günü Masası Nasıl Hazırlanır?

Şubat ayının yaklaşmasıyla çiftler için en önemli gün yani sevgililer günü yaklaşıyor demektir. Bu özel günde sevdiceğinize mükemmel bir sofra hazırlayabilirsiniz. Dışarda büyük bütçeler ayırarak geçireceğiniz bir geceden ziyade evde baş başa olmak daha romantik olacaktır. Ancak, sevgililer günü masası nasıl hazırlanır? Hakkında bilgi edinmek bu işin en önemli aşamasıdır.

İşte Sevgililer Günü Masası hazırlamak için birbirinden zevkli ve bol püf noktalı tavsiyeler;

  • Aşkın Rengi Kırmızı Sofra
  • Beyaz Her Zaman Şıklıktır
  • Altın Rengi Zarafet
  • Bohem Masa

Aşkın Rengi Kırmızı Sofra

Listenin en başından sevgililer günüyle tamamen özdeşleşmiş kırmızı konseptli bir masa var. Kırmızı her zaman aşkın rengi olduğu için en çok tercih edilen masa türüdür. Kırmızı masa örtüsü bu özel gün için harika olacaktır. Bu örtüyü tamamlayacak kırmızı renkte kadehleri de tercih etmeniz daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Aynı şekilde yine birbirine uyumlu peçetelikler ve tabaklar da kullanabilirsiniz. Bu güzel sofrada harika bir akşamla aşkınızı tazeleyebilirsiniz.

Beyaz Her Zaman Şıklıktır

Beyaz renk her yerde olduğu gibi saflığı temsil eder. Aşk içinde saflık olmazsa olmazlar arasındadır. Hazırlayacağınız sevgililer günü masasında bu harika rengi de kullanabilirsiniz. Masa örtüsünü beyaz renk kullanarak çok sade bir başlangıç yapabilirsiniz. Beyaz renk çoğu renkle uyum sağlayabildiği için çeşitli renkte şamdanlarla ve sade tabaklar kullanarak güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayrıca beyaz masa örtüsü için bir püf nokta verecek olursak örtü üzerine kırmızı gül yaprakları serpiştirmeniz sofrayı oldukça etkili hale getirecektir.

Altın Rengi Zarafet

Altın renkli mutfak eşyaları zarafetin başlıca göstergesidir. Altın renkli tabaklar, çatal bıçaklar ve peçetelikler masanızda harika görüntüler olmasını sağlayacaktır. Tabi ki altın renkli bir konseptin olmazsa olmazı otantik bir görüntü oluşturacak mum ışığıdır. Mum ateşinin ve altın renkli takımların uyumunu gördüğünüzde romantik bir akşam yemeği kaçınılmaz olacaktır.

Bohem Masa

Sevgililer Günü Masası hazırlarken daima boncuklu bol süslü masalar tercih etmenize gerek yok. Bohem tarzını yansıtan ürünler kullanarak da harika bir akşam yemeği sofrası ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bohem masa çiftler arasında en çok tercih edilenler arasında. Hasır masa örtüleri ile oluşturacağınız sofraya eskitme mumlar ve kavanozlardan oluşan konseptler oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir